National Forest Riding Club Fun Eventing Results 18th September 2011

Author: No Comments Share:

Class 1 – Individual Beginners 2ft
Place Rider Horse/Pony
1st Joy Rushton Rivervalley Ratchel
2nd Laura Oakley Jack
3rd Wendy Paintain Burtha
4th Lizzie Winter Prince
5th Amanda Haines Peanuts
6th Tony Berridge Eric
Class 2 – Beginners Pairs 2ft
Place Rider Horse/Pony
1st Molly Berridge
Tony Berridge
Leonora
Eric
2nd Amanda Haines
Laura Oakley
Peanuts
Jack
Class 3 – Novice Individual 2.3ft – Junior
Place Rider Horse/Pony
1st Molly Berridge Leonora
2nd Mair Bunyan Charlie
3rd Amber Studdard Pride
Class 3 – Novice Individual 2.3ft – Senior
Place Rider Horse/Pony
1st Rosie Pawson Ruby
2nd Wendy Paintain Burtha
3rd Helen Smith Lizzie
4th Karen Dawson Beauty
5th Mandy Sharpe Wills Scarlet
6th Lizzie Winter Prince
Class 4 – Novice Pairs 2.3ft
Place Rider Horse/Pony
1st Mair Bunyan
Joy Rushton
Charlie
Rivervalley Ratchel
Class 5 – Intermediate Individual 2.6ft – Junior
Place Rider Horse/Pony
1st Mair Bunyan Charlie
2nd Chelsea Sharma Kereen Sammy
3rd Ellie Bunyan Harry
4th Hannah Bedford Jasmine
5th Chelsea Sharma Regal Gent
6th Molly Beridge Leonora
Class 5 – Intermediate Individual 2.6ft – Senior
Place Rider Horse/Pony
1st Annette Hornbuckle Castlecoote Westside
2nd Karen Dawson Beauty
3rd Gaynor Laverick Molly
4th Mandy Sharpe Wills Scarlet
5th Rosie Pawson Ruby
6th Liz Rowe Henry
Class 6 – Intermediate Pairs 2.6ft
Place Rider Horse/Pony
1st Gaynor Laverick
Rosie Pawson
Molly
Ruby
Class 7 – Small Open Individual 2.9ft – Junior
Place Rider Horse/Pony
1st Hannah Bedford Jasmine
2nd Ellie Bunyan Harry
3rd Chelsea Sharma Kereen Sammy
4th Chelsea Sharma Regal Gent
Class 7 – Small Open Individual 2.9ft – Senior
Place Rider Horse/Pony
1st Liz Rowe Henry
2nd Gaynor Laverick Molly
3rd Annette Horncastle Castlecoote Westside
Dressage Results – Sunday 18th September
Class 1 – Intro A – Mixed
Place Rider Horse/Pony
1st Hannah Cooper Jack
2nd Sam Barton Kilmiston Night Hawk
3rd Tony Berridge Eric
4th Nathan McNaulty William
Class 2 – Prelim 7 – Junior
Place Rider Horse/Pony
1st Joy Rushton Rivervalley Ratchel
2nd Molly Berridge Leonora
3rd William Bridgen Dandy
4th Ellie Bunyan Harry
5th Hannah Cooper Jack
6th Amber Studdard Pride
Class 2 – Prelim 7 – Senior
Place Rider Horse/Pony
1st Liz Rowe Henry
2nd Rosie Pawson Ruby
3rd Margaret Lord Travel on Air
4th Caroline Makinson Urbanus
5th Bev Murray Holly
6th David Pallett Oscar
Class 3 – Novice 27 – Mixed
Place Rider Horse/Pony
1st Jo Bunyan Charlie
2nd Bev Murray Holly
3rd Annette Hornbuckle Castlecoote Westside

Previous Article

MALTON RIDING CLUB ARE PROUD TO PRESENT A CLINIC WITH TRACEY NEWMAN

Next Article

Horse Of The Year Show To Launch Official Book Next Week

You may also like

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close